Sanat Dünyasında Gelmiş Geçmiş 10 İlginç Şarkı

Müzik ruhun gıdası derler ve herkes hayatının çoğu zamanını müzik dinleyerek geçirmeyi sever. Müziğin pop, rap, arabesk, slow gibi birçok alanı vardır ve insanlar zevklerine hitap eden şarkıları belki de defalarca replay tuşuna basarak dinlerler ve kendilerini müziğin akışına bırakırlar. İlginç sözleri ve klipleri ile dinleyicilere sunulan ve aslında çoğu kişi tarafından ilginç bulunması yanında defalarca dinlenen birçok şarkı vardır. İşte sanat dünyasında gelmiş geçmiş 10 ilginç şarkı;

Grup Raptiye- Hello Malatya

90’lı yıllarda adından çokça söz ettirmiş ve hala söz ettiren Hello Malatya adlı şarkı ilginç sözleri ve klibi ile dikkat çekmeyi başarmıştır. ‘ Hello Malatya ne var ne yok orada, çok özledim laf aramızda ‘ sözü ile Malatya’lı olan ve Malatya özlemi duyanların kalplerini yürek deşen bu şarkı oldukça eğlenceli. Klipteki tatlı kız Malatyalı mıdır bilinmez ama klipteki rolü ile çok başarılı olduğu bir gerçek. Malatyalılar’ın gönlünü fetheden bu şarkı Adanalılar’ı da unutmamıştır.

Ümit Besen- I love You

İngilizceyi doruklara çıkaran Ümit Besen’in bu şarkısının zamanında dillere dolandığı gerçeğini unutmamak gerekir. Çoğu aşığın hislerine tercüman olan sözleri ve kurgulanmış ilginç klibi ile gönülleri fetheden Ümit Besen hala binlerce hayrana sahip. Bu şarkının hayran kitlesindeki artışta büyük bir payı olduğu söylenebilir.

Hüseyin Turan- Acayip Hayvanlara Benziyirsen

Eski sevgilisine bu sözlerle gönderme yapanlar mı dersiniz, sevmediği insanlara bu şekilde yakıştırmada bulunanlar mı dersiniz, Hüseyin Turan’ın bu şarkısı pek çok göndermeli mesajlarda yerini almış sözlere sahiptir. Eğlenceli müziği ile dinleyenleri güldürmenin yanı sıra onlarda oynama isteği de uyandırmıyor değil.

Ciguli- Binnaz

Ülkenin dört bir yanında seveni bulunan Ciguli, Binnaz’a olan öfkesini ve sitemini sözlere dökerek karşımıza bu eğlenceli şarkıyı çıkarmıştır. Kim bu Binnaz ?

Grup Vitamin- İsmail

İlginç şarkılar listesine hiç düşünmeden eklenebilecek şarkılardan biri de Grup Vitamin’in İsmail şarkısıdır. 90’lı yıllarda çıkan bu şarkı da İsmail’le alıp verilemeyen nedir bilinmez ama sorunun çözülmüş olmasını temenni ediyoruz.

Faruk K.- Honki Ponki

90’lı yılların eğlenceli bir o kadar da anlamsız sözlere sahip şarkısı Honki Ponki’nin eğlenceli klibi ve müziği ile dinleyenlerin içinde oynamak için kıpırdanmalara sebep olduğu kesindir.

Barbaros Hayrettin- Ben Sizin Babanızım

90’lı yıllarda ilginç şarkı yapmak moda olmuş olmalı ki Barbaros Hayrettin’de bu akımdan geri kalmayarak bu şarkıyı çıkarmıştır. İlginç ve bir o kadar da akıllara zarar olan bu şarkı çok tuttu mu bilinmez ama ilginç şarkılar listesinde yerini almış durumda.

Serdar Ortaç- Karabiberim

Günümüzde de popülerliğini koruyan Serdar Ortaç 90’larda çıkardığı bu parçasıyla adından söz ettirmiş olsa gerek. İlginç ve bir o kadar da seksi klibi ile meze olup harcanmak isteyen Serdar Ortaç, acaba karabiberim derken kimi kastediyordu?

İsmail YK- Allah Belanı Versin

Yurtseven kardeşlerden ayrılıp kendi bağımsızlığını ilan eden İsmail YK, bol beddualı bir şarkıyı dinleyicilere zamanında sunmuş, kalbi yaralı olan kişilere şarkı sözleri ile tercüman olmayı başarmıştır.

Yonce Evcimik- Bandıra Bandıra

Çok fazla seveni olan ve hala gündemden düşmeyen Yonca Evcimik zamanında çıkardığı bu şarkı ile dinleyenlerini eğlendirmiş, ancak kendisini neden bandıra bandıra yedirmek istediği bir türlü anlaşılamamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir