Öpüşme hakkında ilginç bilgiler

İlişkilerde öpüşmenin önemi iyi malum bilirsiniz .Aslında araştırmalar, erkeklerin yüzde 59’u ve kadınların yüzde 66’sı kötü bir ilk öpücükten sonra kendini kötü hissetiğini söylüyor. Çoğu insanın ilk romantik öpücüğün ayrıntılarının yüzde 90’ını hatırlayabileceğini biliyormuydunuz ?

 1. 1 Öpüşmek bağışıklık sistemini güçlendiriyor


  10 saniyelik bir öpücük siz ve partneriniz arasında 80 milyona yakın bakteri taşıyor . Bu bilgiyi duyunca dişlerini fırçalamak için lavaboya koşmak istiyorsanız, biraz bekleyin. Bu bakterilere maruz kalmak bağışıklık sisteminize pozitif yönde bir destek sağlayabilir. Partnerinizle öpüştüğünüzde , ki bakterileride değiştirme anlamına geliyor ve bu durum doğanın doğal aşı formudur. Başkalarının mikroplarına maruz kalmak, vücudun bu mikroplara karşı antikor yapmasına neden olur ve bu da bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve hastalıkları önleyebilir .
 2. 2 Öpüşme için Guinness Dünya Rekoru


  Tayland'daki 2013 yılındaki bir yarışma sırasında belirlenen en uzun öpücük için Guinness Dünya Rekoru , 58 saat, 35 dakika ve 58 saniye ile Ekkaçai ve Laksana Tiranarat çiftine ait
 3. 3 Öpüşme, diş sağlığınızı iyi gelebilir


  Öpüşme sonucu artan tükürük üretiminin ağız sağlığınız için bir nimet olabilir. Öpüşme, tükrük bezlerini uyarır ve tükürük ağız ortamının asiditesini tamponlamaya yardımcı olur . Diş çürüğü, oral bakterilerin karbonhidratları parçaladığında oluşan asidik yan ürünlerden kaynaklanır, tükürük nispeten basittir, bu nedenle tükürüğün artması dişlerimizin bu asidik atağa direnmesine ve yeniden mineralleşmesine yardımcı olur.
 4. 4 Film tarihindeki ilk öpücük

  https://youtu.be/IUyTcpvTPu0

  Film tarihindeki ilk öpücük, Broadway komedisi The Widow Jones'tan sahne aktörleri May Irwin ve John Rice arasında bir sahnenin yeniden canlandırılmasıydı . New Jersey'de Thomas Edison'un Black Maria stüdyosunda çekilen Öpücük , 1896'da piyasaya sürüldü
 5. 5 Öpüşme, beyninize kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan kimyasallar salgılatır


  Fiziksel sağlığınıza ve sağlıklı yaşamınıza öpüşmenin ana yararı oksitosin ve dopaminin serbest salgılamasıdır . Oksitosin annelerin bebeklerini emzirirken, seks sırasında ve hatta sarılmaları durumunda serbest kalan bağlanma hormonudur . Bu sizi bireye daha yakın ve daha yakından bağlı hissettiriyor. Dopamin ruh hali, davranış, uyku ve bilincin düzenlenmesinden sorumludur ; aynı zamanda karar verme ve yaratıcılık konularında da yardımcı olur.
 6. 6 Öpüşme kan basıncınızı ve kolesterolünüzü düşürebilir


  Öpüşme tutkuyla kalp atışlarınızı sağlıklı bir şekilde revize ederek tansiyonunuzu düşürmeye yardımcı oluyor , kan damarlarınızı genişletiyorkanınızın daha kolay vücuda dağılmasını sağlıyor. Araştırmalar, öpüşmenin kilo alma, yüksek tansiyon ve yüksek kolestrol ile bağlantılı bir hormonu “kortizolü “ azalttığını da gösterdi. Diyet ve egzersiz , bu tür koşullarla mücadelenin en iyi yolu olarak lanse edilmesine rağmen , kesinlikle sağlıklı uygulamanıza biraz öpüşme yapmanız zarar vermez.
 7. 7 Öpüşme şaşırtıcı sayıdaki kasları kullanır


  Öpüşme, dakikada 26 kalori yakmanın yanı sıra ,, 30 yüz kas ve 112 postüral kasın çalışmsına neden olur.
 8. 8 Öpüşme korkusu philemaphobia olarak bilinir


  Gülmeyin: Öpüşme korkusu gerçek bir şeydir. Resmi olarak philemaphobia olarak bilinen öpüşme korkusu herhangi bir yaşta ciddi olabileceği gibi, yanlış yapmaktan korkan genç ve tecrübesiz öpücüklerde olabilir . Fobiye, mikroplardan korku, bedensel kokular korkusu, kendine dokunma korkusu veya yakınlık korkusu dahil olmak üzere çeşitli faktörler neden olabilir. Şiddetli philemaphobia kişinin genel refahını ve romantik ilişkileri sürdürme kabiliyetini etkileyebileceğinden, durumun tedavisi gerekebilir .

Kaydet

Yayınlayan

Aslan YILMAZ’in profil fotoğrafı

Aslan YILMAZ

Here is a some short information about me - I'm a natural born, talented actor, writer and forecaster! My distinguishing feature - can tell bare-faced lies and remain calm. Anyone who criticizes or questions me - is called an “enemy". So basically I'm a pretty simple person :)

“Öpüşme hakkında ilginç bilgiler” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir