Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürmek İçin Atmanız Gereken 5 Adım

Elinizde sihirli bir değnek olsa ne isterdiniz? Daha fazla para, daha fazla zaman, daha fazla sevgi? Hepimizin bu hayatta arzuladığı hayaller vardır. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız; bu yolcukta uygulamanız gereken tek şey aşağıda bulunan 5 Adım.


Elinizde sihirli bir değnek olsa ne isterdiniz? Daha fazla para, daha fazla zaman, daha fazla sevgi? Hepimizin bu hayatta arzuladığı hayaller vardır. Bu hayaller sayesinde hedefimize motive oluruz. Hayallerimiz bizi hayatta ilerlemeye yönelik tutkulu olmamızda yardımcı olurlar.

Hayallerimiz genellikle kalbimizin sesine bağlıdır ve daha büyük şeyler istememize cesaret veren kalbimizin sesidir. Yüreğimiz bize tutkularımızın peşinden gitmemizi ve sevdiğimiz şeyleri takip etmemizi önerir. Kalbinin sesini dinleyen kişinin zihni ve vücudu zorunlu olarak harekete geçer. Böylece çok büyük hayaller başarıyla gerçekleşebilir.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız; bu yolcukta uygulamanız gereken tek şey aşağıda bulunan 5 Adım.

#1. Adım

Gerçekten ne istediğinizi netleştirin.  “Daha fazla para mı?, statü mü?” Hayatınızda olmasını istediğiniz ne hayaliniz varsa bunu kafanızda netleştirin. Bunun olması benim için imkansız diye düşünmeden hayatta ne hayal ediyorsanız bunu açık ve basit bir şekilde bir kağıda yazın. Örneğin; “Kitabı en çok satan yazar olmak istiyorum.” Sizde bu şekilde hayalinizi kağıda aktarın.

#2. Adım

Artık hayalinizi tanımladınız ve ne istediğini bilen birisi olarak bu hayali gerçekleştirmek için uygulamaya geçin. 1. Adımda yazdığımız hayal üzerinden gidecek olursak, “En çok satan yazar olmak için ne yapmalıyım?” sorusunun yanıtlarını arayın.

  1. Kitap Yaz
  2. Kitap Yayınla
  3. Reklam Yap

Hayallerinize dair yapmanız gereken adımların listesini oluşturun. Unutmayın listenizi çok basit tutun ve yalnızca fiziksel düzeyde kesinlikle olması gereken şeylere odaklanın.  Bunu yaptığınızda hayallerinize kavuşmak için yapılması gereken liste muhtemelen 5 maddeyi geçmeyecektir.

#3. Adım

Kendinize inanın. “Hayalinizi kağıda yazıp ardından liste oluşturduğunuzda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?, İçinizde herhangi bir korku var mı?” Bu soruları kendinize sorup yanıtlarında dürüst davranın. Eğer korku ve şüphe hissediyorsanız bunları yenmek için kendinize inanın; korkuyu ve şüpheyi, inanç ve güvenle yer değiştirin.

Kendinize inanmak, düşünüzü gerçekleştirmek için en önemli adımlardan biridir. Kendinize sık sık “Ben her şeyi yapabilirim!” cümlesini hatırlatın ve unutmayın tek sınırınız kendiniz.

#4. Adım

Hemen işe koyulun. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için bir listeye sahipsiniz ve kendinize inancınız var. Geriye yapmanız gereken tek şey hemen işe başlamaktır. Baştan başlamak zorunda değilsiniz. Hayalinizde nerede olduğunuzu en iyi siz bilirsiniz o yüzden olduğunuz yerden harekete geçin. Her gün listeniz için küçük eylemler gerçekleştirin. Sadece kendinize inanın ve daha yükseği hedefleyin. Kalbiniz, zihninizin ve bedeniniz siz inandığınız sürece size rehberlik edecektir.

#5. Adım

Tüm bu adımlardan sonra artık sihirli değneği elinize aldınız. Sadece denemek için kendinize izin verin. İstediğinizi elde etme düşüncenize inanın ve kendinize güvenin. Hayatta hiçbir şey imkansız değildir ve her şey mümkündür. Bunu unutmayın. Bazen bir hayale kavuşmak uzun sürebilir ama asla vazgeçmeyin. Hayallerinizin peşinden giderken yol boyunca meydana gelen değişiklikler sizi yıldırmasın, sakın pes etmeyin.

What's Your Reaction?

Ağladım Ağladım
0
Ağladım
Şirin Şirin
6
Şirin
Berbat Berbat
5
Berbat
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
11
Beğendim
Güldüm Güldüm
8
Güldüm
Güzel Güzel
10
Güzel
Başarılı Başarılı
4
Başarılı
Hayret Hayret
9
Hayret

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürmek İçin Atmanız Gereken 5 Adım

Giriş Yap

Become a part of our community!

reset password

Back to
Giriş Yap
Bir Format Seçin...!
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF

Send this to friend