En İlginç 10 Futbol Takımı Formaları

Forma; sporcuların bağlı bulunduğu kulübü belirten tek tip giysidir. Futbolda forma bu tanımdan çok daha fazlasıdır. Takımın ruhunu ortaya koyar. Kimileri için kutsaldır. Öyle ki formayı yere atmak hakaret kabul edilir. Forma o kadar kutsaldır ki futbolculara imzalatılmış bir taraftar formasına paha biçilemez. Bazen bir futbolcunun terlettiği formayı bir taraftara vermesi o taraftar için hayatın anlamı olur. Taraftarlar tarafından yeni sezon formalarının tanıtılması transfer haberinden daha elzemdir. Bazen yeni sezon formaları çok beğenilir ve kapış kapış daha ilk andan satılmaya başlar. Bazen ise beklediğinize hiç değmez, tam bir hayal kırıklığıdır. En ilginç 10 futbol takımı formaları sizler için derledik.

Efsane İngiliz kaleci David Seaman’ın giydiği formaları listemizde ilk sıraya koyabiliriz. Çünkü Seaman’ın giydiği formalar genellikle çocukların hoşuna gidecek şekilde tasarlanıyordu.

Arsenal her zaman ilginç formalar giyen bir takım olmuştur. Ancak 1990’lı yılların başında giydiği siyah piramit ve çizgilerle dolu sarı forması giydiği formalar arasında en ilginç olanıdır. Forma şortunun ise üstünden alakasız olarak düz lacivert olması formaya ayrı bir ilginçlik katıyor.

Her takımın bir amblemi bulunur. Bazı takımların ise o takımı simgeleyen bir hayvanı vardır. Hull City’i temsil eden hayvan kaplan. Kaplanı formalarına yansıtmak isteyip taraftarı heyecanlandıran Hull City formalar çıktığında ise tam bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Çünkü formalar leopar desenli gece elbisesine benzemektedir.

Üzerinden kanlar akan tipte bir forma düşünün. 2004-2005 sezonu Athletic Bilbao forması

Norwich’in 1993-1994 sezonunda giydiği sarı üzerine yeşil temalı forma listemizde 5. sırada yer alıyor.

Huddersfield Town’un Vileda göğüs sponsorlu ve paspasa benzeyen forması da ilginç formalar arasında.

Chelsea’nin alt kısmı turkuaz ekolayzır görüntüsüne benzeyen lacivert formasını söylemeden olmaz.

Renkleri içinde yeşil bulunmayan ve adeta salatalık yeşili renginde forma çıkaran Fenerbahçe’nin o hatırlayacağınız düz yeşil forması en ilginç formalardan biri.

Takımın sembolünü çok doğru bir şekilde omuzdan göğse doğru timsah figürü işlenen Bursaspor forması bu alanda ilk olması açısından listemizde bulunuyor.

Taraftar için tam bir fiyasko olan ve rakiplerini güldüren Galatasaray’ın mor forması herkesin ilginç formalar denilince ilk akla gelen forma olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir