30’lu Yaşlarda Hangi Ürünleri Kullanmak Gerekir

30’lu Yaşlarda Hangi Ürünleri Kullanmak Gerekir?

30’lu Yaşlarda Hangi Ürünleri Kullanmak Gerekir
30’lu Yaşlarda Hangi Ürünleri Kullanmak Gerekir

30’lu yaşlar insan vücudunda yenilenmenin ve metabolizmanın yavaşladığı yaşlardır. Bu aksaklıklar en ciddi sorunları insan cildinde ve vücudunda oluşturmaktadır. İnsan cildi her gün birçok etkene maruz kalır. Soğuk hava, güneş ışınları ve rüzgâr gibi etkenler insan cildine zarar vermektedir. Yıllar geçtikçe cilt de problemler oluşmaya başlar. Bu sebeple her insanın cilt bakımına özen göstermesi gerekmektedir. Gerek kozmetik ürünlerle, gerek doğal karışımlarla gerek ise dış bakımın yanında vitaminler ile de cilde içten bakım yapılmalıdır. İnsan cildi yaş ilerledikçe ve dış etkenlerle zarara uğramaktadır. Özellikle 30’lu yaşlarda cilt bakımına daha da özen gösterilmelidir. Çünkü cilt artık 20’li yaşlardaki gibi hızlı bir şekilde kendini yenileyemeyecek durumdadır. Bu yüzden 30’lu yaşlarda cilt bakımı önceki yaşlara göre daha fazla önem teşkil etmektedir.

30’lu yaşlar ciltteki değişimlerin en net gözlendiği yaşlardır. Makalenin başında bahsedildiği gibi cilde önem verilmesi gereken en önemli yaştır. Bu yaşlarda kullanılması gereken ürünler;

  • Güneş kremleri
  • Yüz maskeleri
  • Göz çevresi kremleri

30’lu Yaşlarda Kozmetik Ürünleri Dışında Neler Kullanmak Gerekir?

Bunların dışında insan vücudu içten de yenilenmelidir çünkü sadece dıştan yenilemekle cildi sağlıklı göstermek mümkün olamamaktadır. İçten yenilenme doğal vitaminler sayesinde sağlanabilmektedir. Cilde sağlıklı görünüm kazandıran doğal vitaminler; C vitamini, A vitamini, D vitamini, E vitamini, omega3, omega6 olarak sıralanabilir. Bu vitaminler doğal gıdalarda da bulunmaktadır. C vitamini almak için; limon, portakal gibi meyveler tüketilmektedir. A vitamini almak için; brokoli, lahana gibi sebzeler tüketilmektedir. D vitamini en doğal kaynak olan güneşten sağlanırken; omega3 ve omega6 için balık, deniz ürünleri tüketmek gerekmektedir. Bu ürünler ve vitaminler dışında 30’lu yaşlarda beslenmeye dikkat edilmeli ve fazla yağlı, tuzlu, şekerli yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Beslenmeye dikkat etmenin yanında da spor yapılmalıdır.

Bunlarda İlginizi Çekebiliri

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Yayınlayan

Aslan YILMAZ’in profil fotoğrafı

Aslan YILMAZ

Here is a some short information about me - I'm a natural born, talented actor, writer and forecaster! My distinguishing feature - can tell bare-faced lies and remain calm. Anyone who criticizes or questions me - is called an “enemy". So basically I'm a pretty simple person :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir