2017’nin En İyi 18 Video Oyunu

Bu dönemin başlaması biraz zaman aldı fakat şu anda oyunlar ve yaratıcılık konusunda olağanüstü bir yarış var.Bu yarışın sonucunda geçtiğimiz 10 yılın en iyi oyunlarından bazıları ortaya çıkıyor.İşte onlar:


Tarihin en yarım yamalak,baştan savma konsol yarışından sonra Sony,Microsoft ve Nintendo sonunda kolları 2015’in sonunda sıvadı ve 2016’ya da taşan ve günümüze kadar gelen bir ivme kazandılar.

Şimdi 2017’nin yarısı bitmişken,neredeyse her yayımcının ve yapımcının en iyi projelerini yayınlamasını hissetmet akılalmaz bir duygu.Zelda:Breath of the wild ile Horizon Zero Dawn ya da Injustice 2 ile Tekken 7 ‘nin kapışması ve tüketicileri imkansız seçimlere zorlaması gibi.

Bütün bunlar olurken 2017 bir nesilin kendine gelmesini ve şu anki dönemin “Bunlar güzel ama…gerçekten güzel oyunlar nerde?” dediğimiz 2013’ten ne kadar farklı olduğunu hissettirmeye devam ediyor.

Eğer Breath of the Wild olmasaydı Nintendo Switch alay konusu olurdu.Bu,tek bir oyunun bir sistemi nasıl meşrulaştırabileceğinin çok iyi bir örneği.PS4 ya da Xbox One’ın çıkış oyunlarıyla karşılaştırın(Knack,Killzone:Shadow Fall ve Ryse:Son of Rome),bu jenerasyonun Kinect’in gittiği yola gidebilirdi.

Bu dönemin başlaması biraz zaman aldı fakat şu anda oyunlar ve yaratıcılık konusunda olağanüstü bir yarış var.Bu yarışın sonucunda geçtiğimiz 10 yılın en iyi oyunlarından bazıları ortaya çıkıyor.İşte onlar:

 


 1. Bir oyun tarzının özelliklerini bu kadar değiştirmeyi ancak oyuncu kafasıyla hareket eden bir yapımcı şirket başarabilirdi.The Surge,Deck 13’ün Lords of the Fallen’dan sonra ikinci “Souls-Benzeri” oyun denemesi.Lords of the Fallen,birçok yenilikçi oyun mekaniği getirmesine rağmen çok olumsuz eleştirilmişti. The Surge’e dönersek,Deck 13 bütün Dark Souls mekaniklerini alıp bunları uzaya taşımış.Oyunda talihsiz kahramanımızı biyotik protezlerle donatıp sonra da dalga dalga gelen robot düşmanlara karşı hayatta tutmaya çalışıyoruz.Bu oyun sadece “Uzayda Dark Souls” olabilir fakat harika bir konsept yakalamışlar .8 yıldır bu türün her oyununda kullanılan Fantezi temasından sonra bu yenilik çok güzel geldi. The Surge bu sefer daha derinlemesine bir blok sistemi ve uzuv hedefleme sistemi getirmiş.Ayrıca bir dış ses anlatıcısı sayesinde hikaye ve yan görevler kolayca anlaşılıyor.Sanat stili sayesinde de etin ve metalin her çarpışmasında korkunç bir vahşet ortaya çıkıyor.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 2. İnsanların görmek istedikleri şeylerden bahsetmişken,fanlarının Japonya dışına satış yapması için Sega ve Sony’ye yoğun istekte bulunması sayesinde Yakuza 0 sonunda batı kıyılarındaki markete damgasını vurdu. Yakuza’nın kendine has vahşi dövüşleri,ayarsız doğu esprileri ve Metal Gear tarzı monolog bölüm arası videoları gerçekten göz doldurucu.Fanları oyunun bu yönlerini yıllardır biliyorlar fakat Yakuza 0 – serinin ilk 4 oyununun öncesindeki olayları anlatan oyun – seriye başlamanın en iyi yeri. Her Yakuza oyunu bir miktar yüzlerin parçalandığı dövüşler,karaoke veya bilardo gibi min oyunlar ve sıksık “.Şu karakter oyunun başından beri senin abin/baban/ölü/hayatta/seninle aynı odadaydı “ tarzı senaryo sürprizleri içeriyor. Dahiyane.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

 3. 3 Prey


  Prey çok garip bir piyasaya sürülüş evresi ve ilgi seviyesine sahip.Asla “Bir Prey oyunu daha mı yapıyorlar?Eh…iyi” seviyesine çıkmıyor ve çıkan oyun her zaman diğer geliştiricilerin görüp kullanacağı birkaç iyi yenilik geitiriyor. GLOO silahı gibi merdiven ve diğer eşyaları oluşturabildiğiniz silahların yanında oyunun özünde “Mimikler” gibi dahiyane düşman konseptleri yatıyor.Bu yağlı canavarlar size gerçek hayatta her örümcekle yaşadığınız efsanevi savaşları hatırlatıyor.Animasyonlar oturma odanızdaki örümceği kovaladığınızı ve gözünüzün ucuyla görüp sonra kaybettiğiniz zamanı anımsatıyor.Mimikler de ortamdaki herhangi bir objeyi taklit edebilme özellikleriyle isminin hakkını veriyor. Diyelim ki bir canavarı kovalıyorsunuz ve köşeyi dönünce kaybettiniz.Odada daha önce bir kahve bardağı mı vardı yoksa iki mi?Ya da masada daha önce o elma var mıydı? Gibi bir çok detayı iyice düşünmeniz gerek.Çünkü bu yaratıklar kamuflajlarından bir anda çıkıp üstünüze atlayabiliyorlar.Bu da Prey’in sahip olduğu her konsol oyununda bulunması gereken en önemli özellik.Özgün bir fikir.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 4. Bazen sadece eski bir serinin yeni oyununu piyasaya sürmesini istersiniz.Aslında ilk çıkış tarihi 2014 olsa da Mario Kart 8 Deluxe’ün Switch’e özel çıkan versiyonu kesinlikle oyunun en iyi hali. Oyunun ilk halini yeni indirilebilir içeriklerle,6 yeni karakterle-sevecen Splatoon Inklings dahil-baştan düzenlenmiş savaş moduyla ve en iyi görsellik/fps oranıyla bu oyun sadece ”biraz daha Mario Kart” olabilir fakat yine de almaya değer. Oynanışa gelecek olursak,serinin en iyi skorlarından birini aldı.3 seviye güçlendirme sistemi,mavi kabuk bloklaması ve kadro dengelemeleriyle ne kadar oynarsanız o kadar keyif alacağınız kesin. Ayrıca Switch’te olması nedeniyle kolay erişilen yerel eşli oyuncu modu(diğer yarısını birine verin yeter) ve ücretsiz çevrimiçi modu (Nintendo’nun 2018’e kadar uzattığı) gibi özellikleriyle diğer yarış oyunlarından bir adım öne geçiyor.Kadehimizi Mario Kart 8’in de kanıtladığı gibi bu oyun türünün çok eğlenceli olmasına kaldırıyoruz
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 5. En iyi olma mücadelesindeki bu son düzlük çok çekişmeli.Bu yılın sonunda bu sonuçlar değişebilir.Ama şimdilik bize ne kadar katılacağınız görelim. Persone 5 görsellik bakımından açık ara en etkileyici oyunlardan biri.Animasyonların,menü geçişlerinin ve geleneksel JRPG öğelerinin bulunduğu oyun sizi 80 saate kadar meşgul edecek.Tabi bu sürede oyun dünyasındaki en hatırlanmaya değer ve dokunaklı anlarından bazılarını yaşayacaksınzı. Önemli bir casinoda hırsızlık yaparken yakalanan bir hırsızı oynadığımız oyunda,Persona oyunlarındaki insanların en derin korkularından ve isteklerinden nasıl “zihin odaları” yarattığını göreceksiniz.Diğer hırsızlarla birlikte bu odalarda soygunlar yapacak,bu sürede de kişilerin kalplerini ve zihinlerini değiştireceksiniz. Japon tarzı bir Inception ve en iyi anime açılışlarından birinin birleşimini düşünün.İşte o Persona.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 6. Efsanevi,güçlü ve çok yönlü,”küçük kardeşinize dersini verdiğiniz” Tekken 2017’de hayatımıza gümbür gümbür geri geliyor.Tekken 7;fanlarının,yeni başlayanların,ustaların ve normal oyuncuların 23 yıldır sevdiği her şeyi içeriyor. Öncelikle.Oyunu öğrenip oynamak inanılmaz kolay-ki bu Tekken oyunlarının hep sevilen bir özelliği olmuştur. Fakat Namco ve yapımcı-geliştirici Katsuhiro Harada bir adım ileriye gitmiş ve serinin ilk düzgün hikaye modunda Heihachi’nin ve Kazuya Mishima’nın hikayesini Street Fighter’ın Akuma’sı ile desteklemiş.Evet,Akuma artık Tekken hikayesinin bir parçası.Bu akılalmaz cümle buzdağının sadece görünen kısmı.Tekken 7’nin hikaye modu en eğlenceli modlardan biri olmuş. Ayrıca her karakterin karşı saldırı seçenekleri,arena değişimleri ve en önemlisi “Öfke Sanatı” (Street Fighter/Mortal Kombat özel hareketlerinin Tekken versiyonu) oyunculara sunuldu.Canınız 3’te 1’in altına düştüğünüz zaman kullanabildiğiniz bu göz dolduran saf güç gösterisi öfke sanatlarıyla zaferi rakibin elinden kapabilirsiniz,tabi zamanlamayı tutturursanız. Ayrıca nostalji olarak Tekken 7 serinin bütün bölüm arası videolarını galeri modunda izlemenize izin veriyor.Seri geçişleri de müzik değişimleriyle desteklenmiş.Bütün oyun menülerinin Tekken 3 ya da Tekken Tag seslerini kullanmasını mı istiyorsunuz?Yapabilirsiniz.Ve bu müthiş hissettiyor.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 7. RE7 kıl farkıyla Tekken’i benim gözümde geçiyor.İki oyun da çok eski ve ikisi de 2017’de bir amaç uğruna geri döndü.Fakat RE7 oyunun hikayesindeki önemi ve nerdeyse mükemmel yapılışı ile öne çıkıyor. Capcom’un bu oyunun genel Resident Evil serisinin hikayesine nasıl bağlı olduğunu hiç açıklamamış olması oyuna Baker ailesinin hikayesinin yanında bir gizem katmanı ekliyor.Baş kahramanımız Ethan Baker ailesi ile bağlantılı olduğunu düşündüğü kaybolan karısını bulmak için yola çıkıyor ve işler buradan sonra sarpa sarıyor. Mükemmel bir şekilde,Resident Evil 7 hakkını veriyor. Dikkatli,Alien Isolation tipi saklambaç oynadığınız gerilimli anlardan abartılı korku ve vahşet sahnelerine bir de gözden kaçmayan,sevdiğimiz Resident Evil teması eklenmiş.Ethan yavaş yavaş silah repertuarını genişletip bölgenin vahşetlerine karşı kendini hazırlıyor,sizin gibi. Oyun gaz pedalına tuğla koyup fazla abartılmış son bölüme geldiğinde ya elinizdeki pistolü bir usta gibi tutarak devam edeceksiniz ya da bütün bunların ne kadar saçma hissetiğini düşünüp iç geçireceksiniz. Bana göre Capcom RE7’nin tam olarak ne olduğunu ve kimler için yapıldığını kavramış.Bu sayede Resident Evil 4’ten beri serinin en iyi oyunlarından biri olmuş
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

 8. 8 Nioh


  Deck13’ün Souls-benzeri formülünden ve uzaya çıkmasından bahsettiğimiz gibi,Team Ninja dünyayı dolaşarak Batı fantezisinden doğu fantezisine, Capcom’un Onimusha serisinden alışık olduğumuz abartılı ve feodal Japon süslerine geçiş yapmış. Yaklaşık 10 yıldır geliştirilmesini süren oyunda,Team Ninja da Ninja Gaiden zor-ama-adil oyunların yolunda gitmiş.Nioh %100 oyuncuların oyunu.”Gel de yeterince iyi misin görelim” tarzı bir oyun. Kare bazlı saldırılarla oyun zorluğunun birleştirildiği,oyunun genişleyen yetenek seti,saldırıları,sıyrılmaları,hızlı dolan barları ve öldürdüğünüz düşmanlardan elde ettiğiniz parayla oynadığınız kumar hissi başka hiçbir şeyde hissedemeyeceğiniz yoğunlukta.Bir sonraki bölüme,bölüm sonu canavarına ya da hikaye bölümüne geçmek başlı başına bir zaferken Nioh’un sizin iradenize boyun eğmesini sağlamanız,her silahın özel hareketlerini öğrenip gerçekten olağanüstü sanat stilini solumak-işte bu Team Ninja’nın dönüşüne gerçekten örnek niteliği veren şey.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 9. Tekken-ve bir derece Mortal Kombat- grandaddy ya da Black Sabbath olabilir fakat Injustice Metallica’dır. Yıllardır her önemli dövüş oyunundan ders çıkaran NetherRealm bir zamanlar Tekken’in şampanyalı kutlamalarını izleyen,“fena değil ama tam olmamış” dedirten bir oyundu.Artık değil.Injustice 2,size iyi düşünülmüş,şaşırtıcı derecede çok olan karakterleri,çevre etkileşimi,özel hareketleri ve yetenek değişimleriyle olağanüstü bir dövüş oyunu. Birkaç yüz saatin ardından birkaç favori karakter bulacak,mükemmel bir hikayeyi tamamlayacak,çoklu evrende zaman geçirip sevdiğiniz kahramanın ya da kötünün paralel evrenden gelen ikiziyle savaşacak ve en güzeli de yüzlerce ganimet toplayarak karakterlerinizi özelleştireceksniz. Her parçanın kendi seviyesi var.Yani zaman harcamanız lazım.Fakat en güzel yanı,her parça güç,defans,yetenek ve çok daha statüyü etkiliyor.Sınırsız ganimet ve bütün DC kahramanlarının bulunduğu bir oyununu her süper kahraman hayranının seveceği şüphesiz. Bunları yılın en iyi dövüş mekanikleriyle ve sizi sınayacak zorluğuyla birleştirirseniz Nether Realm’in kariyer rekorunu bulursunuz. Bravo beyler.İyi iş çıkardınız.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 10. Horizon listemizde birinci olmayı kıl payı kaçırıyor.Başka sitelerde Aloy’un serüveninin birinci seçildiğini görürsem şaşırsam. Konusu açılmışken,ansızın gelen ve hepimizin sevdiği Aloy kahramanı sadece başlangıç.Killzone serisinden kurtulunca Guerilla Games’in omuzlarından kalkan yükü hissedebiliyorsunuz.Grafiklerinden tutun da çevre dizaynına kadar her şeyiyle olağan üstü,ok-yay dövüş stiliyle birleşmiş gizemli ve çağ ötesi robot-dinazorla ve yer altı bitkileriyle dolu bir dünya. Oyunun en güzel yönlerinden biri Aloy’un kim olduğunu ve dünyanın bu hale nasıl geldiğini yavaş yavaş öğrenmek.Bunu da şimdiye kadar gördüğümüz en iyi oynanışlardan biriyle yapıyorsunuz.Oyunun büyüleyici görsellerinin içinde bir oku bırakmak,büyük düşmanları tuzaklarla etkisiz hale getirmek ya da bir saldırıdan kaçmak için ağır çekim dizlerinizin üstüne kaymak-Guerrilla böyle yaratıcı bir oyun yarattığı için kendiyle ne kadar gurur duysa az.Her oyuncunun PS4’ünde yeri olması gereken bir oyun. Sistem meşrulaştıran bir oyun daha.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 11. Wildlans Ubisoft’un bütün stüdyolarının favori oyun mekaniklerinin birleşimi hissini veriyor.Bütün bunları son anda birleştirmişler gibi gelse de bir şekilde inanılmaz bir multiplayer deneyimi veriyor. Offline modunu pek tavsiye etmiyoruz.Fakat 2 3 arkadaşınızla birlikte oynarsanız Ghost Recon’un sonsuz yan görevleri ,şaşırtıcı hikayesi ve fiziğe meydan okuyan akrobisinin içinde kaybolup gideceksiz. Senkronize ateş ettiğiniz gece görevlerinden oda bastığınız uyuşturucu operasyonlarına ve araçlı kovalamacalara kadar,Wildlands görebileceğiniz en absürd (iyi yönde) oyunlardan biri.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 12. Üçüncü yavan oyunundan beri NBA street’i kaybetmenin acısını yaşıyorum.Ama en azından Playgrounds var.Mad Dog Games’in NBA Jam’den esinlenilmiş hali. İkiye iki yapılan maçlarda amaç titiz bir şekilde skor takibi yapmak,sürekli değişen momentuma ayak uydurmak,uzun üçlük atışlar ve gökyüzüne sıçradığınız bloklar yapmak Bütün bunların arasında smaçları ve atışları sıra dışı hale getiren ilginç bir sanat ve animasyon stili var.Bu stil oyuna hem NBA Street ya da Jam havası veriyor,hem de Playgrounds’u diğer oyunlardan ayıran bir taktiksel yön kazandırıyor.Playgrounds bu açıdan dikkate değer.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 13. Bu başlık tartışmalı kabul ediyoruz.Fakat Andromeda kesinlikle herkesin düşündüğü gibi bir facia değil.Evet,ilk çıktığı zaman animasyonları çok kötüydü.Ve evet,baş kötümüz bir fazla sıradan fakat zengin içeriği,görülecek ve yapılacak şeyler bakımından Biowate’in son Mass Effect oyunu hala ilgi çekiçi bir deneyim olabilir. Ha bu arada,şu dalga geçtiğimiz animasyonların hepsi oyun piyasaya sürüldükten sonra tekrar elden geçirildi.Yani oyuna tekrar dönersniz,oyun bu sefer gözünüze çok daha hoş gözükecektir Tekrar oyuna dönersek,Mass Effect 3’ün Multiplayer ekibinin tam sürümü çıkarmaya da yaklaştığını göz önünde tutarsak,savaş kısmı oyunun en akıcı ve eğlenceli yönü olmuş.Savaş kısmını çok güzel uygulayan oyun sizi yan görevler aramaya ve insanlığın yeni Andromeda Galaksisi’nde hayatta kalmasına yardımcı olmak için temizleyecek uzaylı kamplarını aramaya itiyor. Hayal kırıklığına uğradık mı?Evet.Ama güzel bir oynanışı, gözalıcı gezegenleri ve içerik derinliği var mı sorusu bizce daha önemli.Ve bu sorucunun cevabı koca bir evet.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 14. For Honor çetin bir yoldan geçti.Fakat Ubisoft şu anda piyasaya sürülme tarihindenden bu yana birçok oyun içi denge ve mikro alım sorunlarını çözdüğünü açıkladı. Bire bir düello mekaniklerine ağırlık veren For Honor’un temelinde kalbi güp güp atan,beyni sürekli çalışan bir taktisyen var.Ubisoft,her adımınızın,saldırınızın,gardınızın,karşı saldırınızın önemli olduğu bir oyun yaptı.Kazanmak için rakibin gözünün içine bakmalı ver her hareketini takip etmelisiniz.Oyun,size diğer çok az oyunun iyi bir şekilde başardığı diğer savaşçılarla burun buruna kalma hissini veriyor.Böylelikle,bir düello kazanmak sizin için kişisel bir başarı haline geliyor.Ta ki oyun içi satın almaların acısı başlayana dek. For Honor,Ubisoft’un Assassin’s Creed’in yenilikçi açık dünyasından sonra en orijinal mekaniklere sahip oyunu.Oyunu öğrenmek zorlu bir iş olsa da bir karakterde gerçekten ustalaşmak mükemmel hissettirebiliyor.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 15. Sniper Elite gibi bir seriyi göz ardı etmek çok kolay.4 oyun ve alelade bir zombi yan oyunu…Volition’un evyapımı oyununun iptal edilmeye yüz tuttuğunu düşünebilirsiniz. Fakat sağlam oyun emkanikleri ve sağdık bir oyuncu kitlesi olmadan 4 oyun çıkarılmaz.Sniper Elite 4’de bu mekanikler Metal Gear Solid V tarzında inanılmaz eğlenceli bir açık dünya oyununa dönüşmüş. Birkaç amaç ve silah/eşya verdikten sonra oyun sizi kendi başınıza bırakıyor.Keskin nişancılık oyunun hala en önemli noktası.Hani şu ateş edince zamanın yavaşladığı ve merminin çekirdeğinin hedefe varmasını izlediğiniz,fışkıran beyinlerin,parçalanan dişlerin ve patlayan testislerin havada uçuştuğu. Sonuç olarak Sniper Elite 4’ün tamamına yayılmış bir güven hissi var.Böyle bir güven hissini de ancak rahat bir ortamda fanlarının ne istediğini ve serisinin ne yönde gittiğini bilen bir geliştirici firma yapabilirdi.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

 16. 16 Kamiko


  Ne kadar uğraşsam da Kamiko hakkında yeterince pozitif ve güzel şeyler söyleyemem.(ama tabii ki deneyeceğim) Öncelikle,sadece 5£.oyuna verilen emeği düşününce çılgınca.Müzikleri 80’li yılları andırıyor.Fakat kendine has tarzıyla eğer 10-20 yıl önce çıksaydı tarihte yeri bulunacak şarkılar.Oynanış tarzı ise basit ama etkili bir Zelda ve Diablo karışımı,görsellik olarak da Hyper Light Drifter tarzında. Tamamen üstten bakışla oynadığınız oyunun yarım saatten bir saate kadar uzayabilen bölümleri ve 3 kendine has karakteri,küçük bulmacaları ve belirli bir sayıda yaratığı öldürmeye bağlı ilerleme sisteminde SKIPMORE yapımcılarının dikkatini ve kendilerine olan güvenlerini hissediyorsunuz. Bu tür bir oynanışa ve görselliğe sahip olan bir oyun için tam ayarında bir uzunluğa sahip oyun sevilmeye çok müsait.Kamiko’nun, kendini sevdiren küçük özellikleri nedeniyle her oyuncunun Switch kütüphanesinde yer alması gerekiyor.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 17. Bir süreliğine Nier,Zelda’dan sonra en yüksek skorlara sahip oyun olsa da dahiyane bir 4.duvarı kırma numarası bir oyunu tek başına mükemmel yapmaz.Biz yine de pozitif yaklaşalım. Platinum,bir kez daha üçünkü kişi aksiyon oyunlarında usta olduğunu kanıtladı.Oyunda 2B isimli,bir dizi havalı silaha,bir yoldaşa ve insanlar aya kaçmışken dünyayı robotların istilasından kurtarma görevine sahip bir androidi kontrol ediyoruz. Şu var ki,Nier iki robotun önlerine gelen her şeyi yıkıp dökmesinin ve göz alıcı estetik yönünün altında,insan olmanın ne olduğunu,davranışlarımızın neden ve nasıl böyle olduğunu sorgulayan bir katman daha var. Bu derin katman oyun boyunca birden fazla kez gün yüzüne çıkıyor ve hikayeyi öğrendikçe sizi daha da çok kendine bağlıyor.Hatta oyun HUD’un daki bazı yerleri 2B’yi modifiye eder gibi sökebiliyoruz. Evet,oyun bu kadar özel ve kendine has.Ve eğer felsefi konularda kaybolmayı seviyorsanız bu oyuna bir şans verebilirsiniz.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *


 18. Eleştriciler yeni Zelda’nın ne kadar güzel olduğunu anlatmak için birbiriyle yarışıyor gibiler.Ama ben bir adım ileri gideceğim.Bu oyun neden video oyunu oynadığmızı hatırlatıyor. Kaçış Siz oyunun mekaniklerini ilk elden öğrenirken açık dünyanın keşifle bilerek yardım edilmemesi ya da ne yapacağınızı söyleyen bir kutucuğun olmamasını birleştirmesi sizi gerçekten Legend of Zelda dünyasını keşfetmeye itiyor. Savaşma,tırmanmak,malzeme toplamak,kalkan sörfü yapmak,yemek pişirmek ya da daha iyi yemekler yapmak – öylesine bir yöne gidip karşıdaki dağın ardında ne olduğunu görmek için bile yüzlerce saatinizi harcayabilirsiniz.Küçük kasabalarından döküntü harebelere ve yüzlerce yeraltın bulmaca tapınağına,ve bunların yanında Link’in dünyanı kurtaran bir savaşçı olarak kendini tanıması…Breath of the wild 30 yıllık bir oyun dizaynının ve endüstrideki en iyi zihinlerin ortak çalışması hissini veriyor. Gerçekten bu kadar güzel.Zaman harcayacağınız en güzel oyunlardan biri,ve bu yıl çıkacak bir oyunun Breath of the Wild’i tahtından etmesi için inanılmaz bir değişim getirmesi gerekiyor.
  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

Add Your Content
Or
Paste a YouTube, Instagram or SoundCloud link (not embed code).

Kaydet

Kaydet

Kaydet

What's Your Reaction?

Ağladım Ağladım
0
Ağladım
Şirin Şirin
2
Şirin
Berbat Berbat
0
Berbat
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
11
Beğendim
Güldüm Güldüm
6
Güldüm
Güzel Güzel
10
Güzel
Başarılı Başarılı
10
Başarılı
Hayret Hayret
7
Hayret

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017’nin En İyi 18 Video Oyunu

Giriş Yap

Become a part of our community!

reset password

Back to
Giriş Yap
Bir Format Seçin...!
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF

Send this to friend